Przemysław Rybka

Radca prawny

Przemysław Rybka

Kieruje w kancelarii obszarem obsługi korporacyjnej i compliance. Ponadto na co dzień zajmuje się prawem ubezpieczeń gospodarczych, a także doradza klientom w sprawach pozyskiwania dofinansowania, w tym dotacji unijnych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w kierowaniu zespołami obsługi prawnej i compliance w wiodących instytucjach finansowych w Polsce.

Więcej o mnie

Przed związaniem się z Kolegial, prokurent oraz Dyrektor Działu Prawnego i Compliance zakładów ubezpieczeń należących do największych międzynarodowych grup kapitałowych. Doświadczenie w pracy jako in-house łączy z wieloletnią praktyką prowadzoną w ramach własnej kancelarii prawnej. Posiada szerokie kompetencje w obsłudze klientów korporacyjnych, jak i mniejszych podmiotów, w szczególności z sektora rolno-spożywczego, gdyż współprowadzi spore gospodarstwo rolne.

Radca Prawny, partner kancelarii. Płynnie porozumiewa się i pracuje w języku angielskim.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył aplikację sądową przy Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu. Swoją karierę zawodową rozpoczął od pracy w kancelarii adwokackiej. Następnie pracował w domu maklerskim i  towarzystwie funduszy inwestycyjnych - największym wówczas w Polsce, zarządzającym kilkunastoma funduszami inwestycyjnymi. W ramach jednostek dedykowanych do obsługi prawnej i compliance rozpoczął swoją współpracę od stanowiska prawnika-inspektora nadzoru, aż do roli kierującego tymi działami. Potem był odpowiedzialny za stworzenie i organizację Działu Prawnego i Compliance w nowotworzonych zakładach ubezpieczeń - pierwszych w Polsce spółkach joint-venture działających na rynku bancassurance. Przez wiele lat z sukcesem kierował tym obszarem w ramach należących do najszybciej rozwijających się w Polsce zakładów ubezpieczeń (także w związku z przejęciami dokonywanymi w ramach grup kapitałowych). Jednostki przez niego nadzorowane wyróżniała  innowacyjność (np. współtworzenie pionierskich produktów ubezpieczeniowych, powołanie pierwszego w Polsce umbrella fund, nadzorowanie pierwszego w Polsce funduszu nieruchomości) i skuteczność (np. statystyki wygranych spraw sądowych, oceny wewnętrzne i regulatorów).